10-15 Yaş Ortaokul Robotik Kodlama Eğitimi

Çocuklar daha küçük yaşlarda robotik kodlama ile tanışabilse de 10 yaş kodlamayı bir yazılım dili olarak kavramada önemli bir yaş düzeyidir. Çünkü 10 yaşındaki çocuğun zihin gelişimi kodlamanın temelindeki prensipleri kavrayarak inovatif (yaratıcı) ve algoritmik düşünerek  dijital veriler ile iletişime geçme, bu dijital verileri yönlendirebilme becerisine uygundur.

MRT STEAM 10-15 Yaş Ortaokul Robotik Kodlama Eğitimi ile çocukların kendi zihinsel yeteneklerini keşfetmesine olanak sağlamakta ve bilgisayar yazılımlarının en önemli adımı olan kodlama dilini çocuklara kazandırmaktadır.

My Robot Time’ın eğitim setleri ile çocuklar hayal etmenin ötesine geçmekte eğlenerek hayallerini gerçeğe dönüştürebilmenin keyfini yaşamaktadır.

Derslerimiz alanında uzman öğretmenler tarafından atölye ortamında yapılmaktadır.

Öğrencilerimize eğitim bitiminde robotik eğitimi sertifikası verilmektedir

MRT 3

 MRT 3 seti, plastik bloklar ve çeşitli sensörlerle farklı modellerin montaj aşamalarını çocuklarımıza öğretmek için 4 aşama izlenmektedir. Bunlar ; MRT3-1 , MRT3-2 , MRT3-3 , MRT3-4 olarak sıralanabilir. Çocuklarımız bir MRT3 eğitim seti ile 45 farklı model oluşturma imkanına sahip olacaktır. Çocuklarımız MRT3 eğitim seti sayesinde daha fazla fonksiyon ve modda, çeşitli modeller üretmesi desteklenecektir.

10-15 Ortaokul Robotik Kodlama Eğitimi

İlk yorum ekleyen siz olun.

Yorum bırakmak için lütfen giriş yapın